Dnes je: 8.5.2024

Aktuality

Setkání Březových 2021

O víkendu 30. 7. - 1. 8. se u nás na Březové konal již 28. ročník Setkání měst a obcí s názvem Březová/Brezova. Tato akce se měla konat již loni, ale bohužel z důvodu pandemie koronaviru tak byla odložena na letošní rok. V osm hodin ráno se konal tradiční nástup všech výprav na hřišti u zdejší ZŠ. Na nástupu si naše ženský řekly, že postaví také tým, a tak se hodinu před začátkem soutěže domluvili, která co poběží a začaly se informovat, co se vlastně všechno běží a jakým stylem. Po tomto nástupu se přesunuly jednotlivé výpravy na svá sportoviště. My jsme s tedy přesunuli na hřiště za hasičárnou, kde se odehrávala hasičská soutěž.

V devět hodin byl nástup, kde se ujasnila pravidla a rozlosovalo se startovní pořadí. Celkem se zúčastnilo 5 družstev mužů (Březová u Sokolova, u Úmonína, u Uherského Brodu, u Svitav a u Vítkova) a 3 družstva žen (Březová u Sokolova, u Uherského Brodu a u Úmonína).

Netradičně před obědem přišly na řadu netradiční požární útoky. Běželo se stylem, že první vyběhl rozdělovač, který si zapojil B vedení a natáhl rozdělovač na patřičné místo. Když zvedl ruku, vyběhli proudaři, kteří si zapojili své náčiní, vyběhli a u rozdělovače odhodili spojky. Poté doběhli na svá místa a zvedli ruku na znamení, že může vyběhnout zadek. Ten si udělal svou práci a voda mohla jít dopředu. V tomto útoku si domovští vyběhli pro první místo, následovali je Úmonínští a Svitavští. Sokolovské ženy si doběly pro 3. místo.

Po obědě přišla na řadu netradiční štafeta 4x60 metrů. V prvním úseku museli soutěžící překonat příčné břevno a žebříkovou stěnu. V druhém úseku čekal na startu závodník s dýchacím přístrojem na zádech a musel prolézt rourou. Ve třetím úseku byly klasické hadice s rozdělovačem a proudnicí a ve čtvrtém čekala na závodníka džběrovka, kterou musel sestříknout lahev s vodou. I v tomto se našim vedlo, a tak muži skončili první, hned za nimi Úmonínští a Svitavští.

Po dvou letech je tedy putovní pohár opět tam, kde v roce 2012 vznikl. Doma na Březové u Sokolova.

Naposledy upraveno: 6.9.2021